PRZYKŁADOWE OBRAZY  WŁOSA ORAZ JEGO KORZENIA UZYSKANE W CZASIE BADANIA TRYCHOLOGICZNEGO.1.    Korzeń przy włosach normalnych.
Korzeń włosa jest pełny, kształt bulwiasty, jego zarys jest symetryczny.


2.    Zakrzywione korzenie włosów.
Korzeń włosa wydaje się być zakrzywiony, co jest spowodowane brakiem odżywiania. Włosy są słabe i mało elastyczne. Głównym powodem jest słabe mikrokrążenie krwi w skórze głowy3.    Zanik korzenia włosa.
Występuje przy wysuszonej i tłustej skórze głowy. Korzeń włosa jest zwężony i osłabiony wskutek złego ukrwienia oraz obecności wolnych rodników. Sytuacja ta może powodować ze nasze włosy są ciężkie „bez życia”


4.    Korzeń włosa w kształcie wykrzyknika.
Korzeń włosa jest znacznie osłabiony, powoduje to wypadanie włosów. Jest to charakterystyczne dla łysienia plackowatego.5.    Łojotok tłusty.
Występuje nadmierne wydzielanie gęstego, woskowatego sebum, które gromadzi się wokół ujścia mieszków włosowych. Skóra jest tłusta, ale włosy mogą być suche.6.    Łojotok oleisty.
Występuje nadmierne wydzielanie oleistego sebum, które gromadzi się na powierzchni skóry głowy. Przylega ono do włosów, które stają się ciężkie pod jego ciężarem.7.    Łojotok płynny.
Występuje nadmierne wydzielanie gruczołów potowych skóry głowy. Pot sprawia, że włosy stają się ciężkie, następuje zamiana pH  warstwy hydro-lipidowej skóry głowy.8.    Włosy normalne. 
Łuska włosa (warstwa zewnętrzna) trzonu włosa jest w stanie nienaruszonym, łuski keratyny są idealnie przylegające. Włosy są jasne, błyszczące, miękkie, elastyczne, łatwo do uczesania. Ich  końce nie są postrzępione.


9.    Włosy szorstkie i porowate.
Łuski keratyny włosa są wypłukane lub występuje ich brak. Włos jest szorstki w dotyku, matowy i trudny do uczesania.10.    Trichoptilosis – rozdwojenie włosów.
Podział trzonu włosa, ma on wygląd pierzasty. Końce włosów i włosy są suche. Często brakuje im pigmentu.11.    Trichoclasis - załamanie włosa.
Trichoclasis jest bardziej poważne niż trichoptilosis . Postrzępione końce włosów są jak pędzel. Ta nieprawidłowość jest często spowodowane przez niedobór minerałów.12.    Trichoclasis wzdłużne - osłabionych włosów.
Struktury białka keratyny ulega zmianie. Włosy traci równowagę aminokwasów. Włosy stają się kruche i podatne na wpływy zewnętrzne.13.    Trichoresis - choroba Pearl`a.
 Na włosie tworzą się guzki. Włos traci swoją naturalną elastyczność i miękkość.
14.    Włosy zniszczone przez częste stosowanie suszarki, prostownicy i zabiegów chemicznych.
Częste stosowanie suszarki i prostownicy (suche i gorące powietrze) prowadzi do wysuszenia włosa i do jego naelektryzowania.  Włosy traci naturalną wilgotność oraz zostaje osłabiona siła wzrostu.
Wszelkie prawa zastrzeżone www.trichomed.com.pl invisionstudio