ROLLERBALL

    RollerBall jest wyjątkowym urządzeniem przyśpieszającym koloryzację lub inne zabiegi wykonywane na włosach. Jego główną zaletą jest to, że działa w nieco inny sposób niż standardowe urządzenia przyśpieszające. Większość z nich wykorzystuje po prostu temperaturę lub pojedynczą częstotliwość fal podczerwonych.

    RollerBall jest jedynym urządzeniem przyśpieszającym, które pracuje na dwóch częstotliwościach dalekich promieni podczerwonych, które mogą aktywować wszystkie rodzaje fryzjerskich środków chemicznych. Oznacza to, że aktywacji ulega całość środków chemicznych, a nie tylko część wystawiona na działanie ogrzewania. Rotacyjne ramię urządzenia zapewnia równomierne jego działanie wokół całej głowy, a wbudowany czujnik nie tylko reguluje temperaturę przy skórze głowy, ale również przywołuje alarm, jeśli klient poruszy się i zmieni optymalną pozycję.

MICROMIST

   MicroMist (z ang. mist = mgła) używa mgły wodnej (nie pary!!!) wytworzonej poprzez fale ultradźwiękowe do przeprowadzenia kuracji na włosach. Mikroskopijna mgła wytwarzana w urządzeniu jest niezastąpiona we wspomaganiu zabiegów, jakim poddawane są włosy w salonie fryzjerskim. Różnica pomiędzy mgłą i parą jest taka, że cząsteczki mgły są mniejsze i lżejsze i dzięki temu mogą penetrować włos począwszy od naskórka aż do najgłębszej jego warstwy. Oznacza to, że MicroMist aplikuje produkt użyty do zabiegu najgłębiej, czyli tam, gdzie włos tego najbardziej potrzebuje.

   Ponadto, urządzenie posiada system chłodzący, który służy do wykończenia zabiegu. Poprzez ochłodzenie włosów i tym samym zamknięcie łuski włosa, co sprawia, że produkt użyty do zabiegu będzie aktywny dłużej. Daje to niewątpliwie silniejsze i bardziej zauważalne efekty.

   System podgrzewający wodę jest również zaprojektowany specjalnie tak, aby wytworzyć mgłę, nie parę. Konwencjonalne urządzenia podgrzewają wodę do temperatury 100 oC, aby wytworzyć parę, co z reguły powoduje ogromną szkodę dla włosów, zamiast ich naprawy. MicroMist, poprzez wykorzystanie ultradźwięków, podgrzewa wodę to takiej temperatury, jakiej wymaga stan włosów objętych kuracją oraz używany produkt. Temperatura jest znacznie niższa niż 100 oC i dlatego też nie powoduje żadnych uszkodzeń, a w dzisiejszych czasach, kiedy koloryzowanie włosów stało się niemalże obowiązkiem, każdy fryzjer jako priorytet powinien postrzegać właśnie zdrowie włosa.

APARAT DO MEZOTERAPII BEZIGŁOWEJ ACTHYDERM™

    Urządzenie to wykorzystuje unikalny, bezinwazyjny, bezbolesny system skutecznie walczący z różnymi problemami skóry głowy i włosów. W przeciwieństwie do mezoterapii igłowej aparat ten pozwala uniknąć bolesnych zastrzyków podskórnych. Urządzenie to posiada specjalistyczną końcówkę do leczenia schorzeń skóry głowy, w tym leczenie łysienia (różnych typów). Wykorzystuje on zjawiska elektroporacji, elektropulsacji, ucisku mechanicznego i gradientu PH. Mezoterapia jest zabiegiem dopełniającym w przypadku laseroterapii, dermabrazji, ultradźwięków oraz wielu innych zabiegów.

    Mezoporacja zastosowana w urządzeniu ACTHYDERM™ została stworzona przez włoską firmę bio- inżynieryjną Microlab Biomedical. W roku 2009 metoda mezoporacji stała się numerem jeden wśród najczęściej stosowanych metod w medycynie estetycznej, zdobywając uznanie w wielu gabinetach kosmetycznych w całym kraju. Dzięki opatentowanej technologii zabiegi są zupełnie bezbolesne, a jednocześnie niezwykle efektywne. Specjalny długopis wysyłając w głąb skóry impulsy elektryczne, tworzy mikropory,   co zwiększa jej przepuszczalność. Pozwala to  wprowadzać kosmetyki w jej najgłębsze warstwy przy pomocy specjalnej kulkowej elektrody.

Wszechstronność technologii znajduje zastosowanie w usuwaniu:

●  efektami starzenia się skóry (zmarszczkami),
●  drobnych naczyniek
●  atrofii,
●  odwodnienia,
●  trądziku różowatego, trądziku pospolitego,
●  plam pigmentacyjnych różnego pochodzenia.
 
Zabieg wspomaga też:

●  usuwanie tłuszczu oraz cellulitu,
●  usuwa rozstępy,
●  stymuluje produkcję kolagenu i elastyny. 

    Urządzenie posiada aż 14 programów zarówno do zabiegów na twarz i ciało. Specyfika urządzenia umożliwia przeprowadzanie zabiegu nawet w bardzo wrażliwych miejscach, takich jak okolice oka. Dzięki MEZOPORACJI można wprowadzać najnowocześniejsze substancjie, takie jak: kwas hialuronowy, argirelinę, kolagenozę, hialuronidaze, meso multiwitaminy, L- karnitynę, morszczyn, nostrzyk żółty, koenzym Q10, spirulinę, guaranę, hydrolizowaną soję, kolagen, aminokwasy, kwas glikolowy, kwas retinolowy, witaminy, botulinę, fosfatydylocholinę  oraz wiele innych.

LAMPA UV GRZEBIENIOWA

     Jest to wysokiej klasy urządzenie medyczne. Emituje ona promieniowanie UV w różnych spektrach: UVA, UVB oraz UVB 311 nm, które jest unikalnym pasmem, wyodrębnionym głównie do leczenia bielactwa i łuszczycy. Czas oferowanej przez Instytut Kosmetologii Fryzjerskiej TrichoMed™ terapii to od kilku sekund do kilku minut.
Grzebieniowa lampa UV jest urządzeniem przeznaczonym do naświetleń promieniami ultrafioletowymi w zakresie UV, przeznaczonym do stosowania zarówno w praktyce lekarskiej jak i w gabinetach trichologicznych. Dzięki niewielkim rozmiarom oraz niskiej wadze jest ona uniwersalnym i wygodnym urządzeniem

     Lampa grzebieniowa UV używana jest do skutecznego leczenia rozmaitych schorzeń skórnych. Urządzenie wyposażone jest w prosty, łatwo dający się zamontować i zdemontować grzebień, dlatego ma ono zastosowanie przy leczeniu zarówno niewielkich powierzchniowo i trudno dostępnych schorzeń skórnych (np. doły łokciowe i podkolanowe) oraz łatwo dostępnych miejsc (np. skóra głowy).

Wskazania UVA
●  Neurodermit 
●  Trądzik

Wskazania UVB-311 nm

●  Łuszczyca
●  Bielactwo nabyte
●  Łysienie plackowate
   DARSONWAL

    Darsonwal to urządzenie przeznaczone do zabiegów odnowy biologicznej, które pozwala zaoferować klientom zabiegi przynoszące natychmiastowe, widoczne efekty. Urządzenie wytwarza ozon za pomocą wyładowania elektrycznego wysokiej częstotliwości. Zabiegi z zastosowaniem wysokich częstotliwości zalecane są szczególnie w przypadku skóry ze zmarszczkami, pozbawionej witalności i sprężystości, gdyż stymulują produkcję kolagenu i elastyny w miejscu poddawanym zabiegowi (np. stawy oraz przestrzenie międzykręgowe). Działanie to jest odczuwane, jako bardzo przyjemne i odświeżające. Zabieg nie wiąże się z jakimkolwiek bólem czy dyskomfortem, ponieważ prąd o wysokich częstotliwościach nie prowadzi do poważnego elektrycznego podrażnienia nerwów.

     Dzięki zastosowaniu różnych elektrod urządzenie to umożliwia szeroki wachlarz zabiegów, zarówno kosmetycznych, jak i leczniczych. Darsonwal jest wykorzystywany przez Instytut Kosmetologii Fryzjerskiej do profilaktyki i leczenia schorzeń dermatologicznych, terapeutycznych, neurologicznych, chirurgicznych.

Działanie darnsowalu:

● rozluźniające,
●  przeciwbólowe,
●  zmniejsza zastój krwi i limfy w organizmie,
●  bakterio i grzybobójcze na powierzchni skóry,
●  przyspiesza przemianę materii,
● zwiększa absorpcje substancji leczniczych zawartych w preparatach kosmetycznych,
●  wzmacnia i regeneruje uszkodzone cebulki włosów,
●  przyspiesza porost włosów,
●  ujędrnia skórę i redukuje zmarszczki,
●  powoduje procesy regeneracji i odnowy, 
● stymuluje powstawanie nowych komórek (blizny, rany, wrzody).

   
SUSZARKI

    Używane przez fryzjerki Instytutu Kosmetologii Fryzjerskiej 
profesjonalne suszarki fryzjerskie posiadają funkcję jonową wspartą potęgującym działaniem elementów ceramicznych i turmalinowych. Dzięki nim suszarka generuje o 50% więcej jonów ujemnych. Jony te zamykają łuski włosa, sprawiając, że jego powierzchnia jest idealnie gładka i błyszcząca. Tak zamknięte włosy lepiej zachowują wilgoć, są mocniejsze i znacznie odporniejsze na łamanie i rozdwajanie się końcówek. Dzięki zastosowaniu generatora głębokiej podczerwieni włosy wygrzewane są od wewnątrz.
PROSTOWNICE

    Stosowane do wykonywania usług fryzjerskich w Instytucie Kosmetologii Fryzjerskiej  prostownice są jedynymi dostępnymi na rynku prostownicami z prawdziwą jonizacją. Wbudowany generator jonów gwarantuje wyprodukowanie odpowiedniej ilości jonów ujemnych, dzięki którym włosy są błyszczące i nie elektryzują się.    Technologia ta w odróżnieniu od produkcji jonów z turmaliny, srebra itp. daje widoczny efekt przy każdym użyciu. Płytki ceramiczne wykorzystują technologię z produkcji turbin najnowszych silników odrzutowych. Płytki dodatkowo mają automatyczną regulację wysokości, co gwarantuje równomierny docisk w każdych warunkach. Odpowiedni kształt obudowy pozwala nie tylko prostować włosy, ale również ułożyć fale lub loki.
 
Wszelkie prawa zastrzeżone www.trichomed.com.pl invisionstudio