Kwiecień 2014

Zaproszenie na majowy weekend ? 1 i 3 maja 2014 … czytaj więcej


Marzec 2014

Pierwsza w Polsce ksiażka opisujaca podstawowe problemy trychologii kosmetycznej już do nabycia … czytaj więcej


Styczeń 2014

Spektakularne efekty stosowania INNO ROLLERA mikroigłowego … czytaj więcej


Pazdziernik 2013

Striplac - pierwszy na świecie lakier peel-off. … czytaj więcej


Sierpień 2013

TRICHOGRAM, czyli ocena stanu korzenia włosa… czytaj więcej


Czerwiec 2013

Joico - nowa technologia w fryzjerstwie… czytaj więcej


Maj 2013

Po raz drugi w tym miesišcu miałyśmy okazje przybliżyć zagadnienia trychologii… czytaj więcej

Prezentacja w Studium Kosmetycznym Barbary Jaroszewskiej
… czytaj więcej

DARSONWALIZACJA przy zabiegach trychologicznych… czytaj więcej


Kwiecień 2013
Już od 12 lat pracujemy używajšc kosmetyków fryzjerskich Joico… czytaj więcej


Marzec 2013

Nowe techniki koloryzacji - Fryzjerstwo, a szczególnie cięcia i koloryzacja to dziedzina, w której co chwila wprowadza się nowości. Od kliku miesięcy w naszym… czytaj więcej

Agnieszka i Justyna w Akademii Fryzjerskiej Berendowicz & Kublin… czytaj więcej

Gratulacje dla Ani… czytaj więcej


Zaproszenie na majowy weekend – 1 i 3 maja 2014

W czasie tegorocznego weekendu majowego zapraszamy:

1 maja w godzinach 11.00 – 19.00 na Majówkę Europejskš na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Majówka jest organizowana prze Urzšd Marszałkowski w Szczecnie z okazji 10 lat Polskie w Unii Europejskiej. Będziemy tam obecni na stoisku numer 4. Na naszym stoisku będzie można:
• bezpłatnie zbadać skórę głowy i włosy unikalnym analizerem trychologicznym
• informacje o pielęgnacji włosów wraz z możliwoœciš zakupu odpowiednich kosmetyków trychologicznych
http://www.majowka-europejska.pl/
http://www.majowka-europejska.pl/majowka/lista-wystawcow/strefa-rpo/
Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska.

3 maja w godzinach 11.00 – 16.00 na Dni Otwarte organizowane z okazji 10 lat Polskie w Unii Europejskiej. W naszym gabinecie Trichomed w Stargardzie, ul. M. Reja 4/2 . W tych godzinach oferujemy:

• bezpłatnie badania skóry głowy i włosów wraz wydrukiem badania • informacje o pielęgnacji włosów wraz z możliwoœciš zakupu odpowiednich kosmetyków trychologicznych • prezentacja zabytkowych przedmiotów zwišzanych z fryzjerstwem i kosmetykš
Wczeœniejsza rezerwacja telefoniczna (91/578 30 68) zapewni badanie o ustalonej godzinie. http://www.majowka-europejska.pl/dni-otwarte/beneficjenci/instytut-trichomed/
Zapraszamy do naszego gabinetu
Od 11 marca dostępna jest książka napisana przez Julittę Siemiątkowska „Zarys trychologii kosmetycznej” wydana przez Trichomed.

Przedstawia ona w formie popularnonaukowej, kulturowe i społeczne znaczenia włosów, a także zapoznanie czytelnika z budową skóry i włosów, rodzajami i typami włosów, z ich wadami rozwojowymi, przyczynami wypadania włosów oraz rodzajami łysienia. Książka zaznajamia czytelnika z możliwościami pielęgnacji skóry głowy i włosów, autorskimi programami trychologicznymi, aparaturą do fizykoterapii kosmetycznej oraz masażem trychologicznym. Czytając ją znajdziecie informacje o wielkim znaczeniu mikroelementów oraz porady, jak zdrowo się odżywiać, by cieszyć się zdrowymi i pięknymi włosami.

Książkę można zamawiać poprzez email biuro@trichomed.com.pl oraz telefonicznie 91 578 30 68. Książka zawiera dziesięć kolorowych plansz z przykładowymi obrazami skóry głowy i włosów.

Cena książki wynosi 55 zł plus koszty wysyłki (10 zł przy przedpłacie lub 20 zł przy wysyłce za pobraniem). Ze względu na to, że jest to wydanie pierwsze o ograniczonym nakładzie, książka nie będzie dostępna w żaden inny sposób.

Wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat trychologii kosmetycznej zapraszamy do zakupu tej książki.

Spektakularne efekty stosowania INNO ROLLERA mikroigłowego wraz preparatów z faktorami wzrostu.

INNO-ROLLER składa się z 9-ciu tarczy, z których każda zawiera 60 igieł, co daje w sumie 540 igieł – większość rollerów dostępnych na rynku zawiera tylko 192 igły na rolce. Zatem INNO-ROLLER ma ich ok. 3 razy więcej!
 
 
Igły w INNO-ROLLER wytłaczane są wraz z dyskiem, co uniemożliwia przemieszczanie się igieł w trakcie zabiegu. W rollerach innego typu igły umieszczane są pojedynczo w innym materiale, przez co zdarzają się przypadki, że igła wypadnie lub pozostanie w skórze pacjenta.


KURACJA wspomagająca wzrost włosów oraz przeciwdziałająca ich utracie

INNO-ROLLER Hair Revival to bardzo skuteczny i efektywny produkt wpływający na porost włosów
 i zapobiegający ich wypadaniu. Peptydy miedzi poprawiają mikrocyrkulację naczyń włosowatych i hamują tzw. 5α-reduktazę,  czyli enzym aktywujący DHT, który jest odpowiedzialny za wypadanie włosów.

INNO-ROLLER Hair Revival zwiększa gęstość włosów i zapewnia wystarczającą  ilość substancji odżywczych dla torebek włosowych (cebulek włosów). Stosowanie aktywnych składników na podstawę  mieszka włosowego wpływa na wyrastanie zdrowszych włosów oraz wydłużenie fazy wzrostu w cyklu życia włosa.

Wskazania
•    Utrata włosów
•    Wzmocnienie włosów
•    Wspomaganie porostu włosów

Skład:
siarczan chondroitiny + trójpeptyd miedzi + aminophyllina + glutation +  adenozynotrójfosforan +  Rh-oligopeptyd-2 + Rh-polipeptyd-1 + Rh-polipeptyd-9 +  adenozyna
 
Siarczan chondroityny - substancja warunkująca nawilżenie skóry, wiążąca wodę. Oprócz skóry występuje także w chrząstkach. Odbudowuje tkankę łączną.
 
Trójpeptyd miedzi - wzmacnia włosy i stymuluje cebulki do budowy trzonu włosa, wspomaga krążenie w skórze głowy. Regeneruje cebulki włosowe. Hamuje aktywność 5-alfareduktazy.
 
Aminophyllina – stymuluje i odżywia cebulki włosów.
 
Glutation – silny antyoksydant. Ułatwia usuwanie toksyn z organizmu. Wspomaga transport substancji odżywczych, uczestniczy w syntezie koenzymów i odbudowie witamina C oraz witamina E. Hamuje aktywność 5-alfareduktazy.
 
Adenozynotrójfosforan – jest nośnikiem energii używanej w metabolizmie komórkowym. Jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania komórek.

Rh-Oligopeptide-2 -  zwiększa produkcję kolagenu i elastyny, regeneruje skórę , przyspiesza metabolizm.
 
Rh-polipeptyd-1 - wykazuje silne działanie regenerujące i przeciwstarzeniowe.
 
Rh-polipeptyd-9 - przyspiesza nowotworzenie naczyń włosowatych, ułatwia dostarczanie tlenu do komórek.

Adenozyna - wspomaga produkcję czynnika wzrostowego włosa FGF-7 bardzo istotnego we wzroście i dojrzewaniu nowego włosa; wydłuża i zachowuje w idealnych proporcjach czasowych fazę anagen zapobiegając miniaturyzacji nowego włókna włosowego; przyśpiesza krążenie krwi (prawidłowe odżywianie korzeni włosa.Striplac - pierwszy na świecie lakier peel-off. Czas na światową rewolucje w manicure !! – od kilku miesięcy firma Alessandro posiada w swojej ofercie nową technologię zdobienia paznokci pod nazwą Striplac.
 Jej zalety to:
- po nałożeniu warstwy lakieru peel-off paznokcie są suche i możemy wychodzić z gabinetu!!
- nie używa się szkodliwego zmywacza do usunięcia warstwy lakieru,
- błyszczący połysk lakieru do 10 dni,
- lakier nie odpryskuje i chroni naturalną płytkę paznokcia,

Po odbytym szkoleniu przez nasze Kosmetyczki można już skorzystać z manicure Striplac w naszym Gabinecie. Jesteśmy jednym z pierwszych gabinetów na Pomorzu Zachodnim mającym technologię Striplac w swojej ofercie. Cena na dziś to tylko 70 zł. Już teraz możesz ustalić dogodny termin dla Ciebie dzwoniąc pod numer 91 578 30 68 i posiadać zdrowy, ładny i trwały manicure Striplac.W sobotę (12.10.13r.) gościłyśmy w Centrum Nowych Technologii Medycznych PUM w Szczecinie. Zaproszenie otrzymaliśmy od grupy studentek II roku studiów magisterskich kierunku kosmetologicznego. W czasie spotkania przedstawiłyśmy problemy związane z pielęgnacją skóry głowy i włosów z punktu widzenia trychologii kosmetycznej .
Dziękujemy za możliwość spotkania i polecamy się na przyszłość !!
W dziale Multimedia pojawiły się nowe propozycje naszych fryzur, są to:

1. Fryzura inspirowana pokazami na WORLD OF BEAUTY & SPA w Pradze. Zdjęcie z nr 1.
2. Nie ma miesiąca bez nowej technologii koloryzacji lub techniki strzyżenia, miesiąc bez nowości to miesiąc stracony. W tym miesiącu jest BROND – jest to technologia koloryzacji poruszająca się w gamie kolorów kawy i czekolady. Czyli np. czekoladowy brąz, miedź, kasztan; jasny orzech, miodowy blond, itp. Wszystko to ma za zadanie osiągnięcie jak najbardziej naturalnego koloru włosów. Najważniejsze w BRONDzie to płynne przejścia z ciemniejszego koloru do tzw. „światła koloru”. Odcienie mają delikatnie połyskiwać. BROND to technika „ podświetlenia koloru”. Zdjecie z nr 2.
W celu wypróbowania możliwości tworzenia wariantów kolorystycznych, których liczba jest nieograniczona Zapraszamy do nas !!! Codziennie od 8 do 20. Tel. 91 578 30 68.
3. Moda często czerpie wzory z lata minionych, tak stało się z fryzurą a`la Bardotka. Nowoczesna wersja tej fryzury dodaje uroku, młodości i radości życia jej posiadaczce!! Elementem charakterystycznym uczesania jest oczywiście przepaska lub złożona chustka. Oto jedna z takich fryzur, jeżeli chcesz mieć fryzurę a`la Bardotka zapraszamy do nas!! Zdjęcie z nr 4TRICHOGRAM, czyli ocena stanu korzenia włosa.

Trichogram to jedno z najstarszych badań skóry głowy i włosów. W Polsce pionierem tego badania był profesor Wojciech Kostanecki. Badaniem tym oceniamy stan włosów ( korzeni włosów).

Włos w trakcie swojego życia przechodzi kilka faz wzrostu:

- Anagen: trwa od 3 do 6 lat;
- Katagen: trwa od 1 do dwóch tygodni
- Telogen: od 2 do 3 miesięcy
Do badania pobiera się 50 lub 100 włosów z czterech okolic � okolica skroniowa prawa i lewa, szczyt głowy i okolice potylicy.
Często wykonuje się dwa trichogramy: jeden w obrębie ogniska chorobowego, drugi w okolicach skóry głowy nie wykazujących zmian chorobowych.
Trichogram umożliwia rozpoznanie mechanizmu łysienia, ustalenie przyczyny łysienia. Pozwala na zaplanowanie zabiegów leczniczych i zabiegów pielęgnacyjnych dopasowanych do indywidualnych potrzeb klienta.
Do badanie włosy nie powinny być myte co najmniej od przez 3 dni. Przed badaniem nie należy wykonywać zabiegów fryzjerskich, takich jak farbowanie, trwała przez dwa tygodnie poprzedzające wykonanie trichogramu. Przy włosach farbowanych powinien być widoczny odrostu 1- 2 centymetrowy.

Przed badanie powinno się przeprowadzić wywiad/ankietę w celu odpowiedzi na następujące pytania:

- Sposób pielęgnację włosów w domu
- Przebyte i aktualnie występujšce choroby
- Aktualne badania krwi
- Poziom mikro- i makro-pierwiastków
- Sposób odżywiania( diety)
- Aktualnie przyjmowane leki

Kolejne wykonanie trichogram do oceny postępu leczenia, czy pielęgnacji powinno się wykonać co najmniej po trzech miesišcach.

ściągnij trichogram
Joico - nowa technologia w fryzjerstwie

Kosmetyki fryzjerskie i produkty do koloryzacji firmy Joico używamy już 12 lat, jednak „świat nie stoi w miejscu” i nawet tak dobre produkty jak kosmetyki Joico mogą być ulepszone, bardziej nowoczesne i nadążające za aktualnym trendami w fryzjerstwie.

W tym roku Joico wprowadziło nowoczesną, bio-zaawansowaną formułę Bio Advancesd Peptide Complex. W związku z tym gościliśmy szkoleniowca firmy Joico pana Przemysława Lipko, który przybliżył nam szczegóły tej formuły pomocne w dopasowaniu odpowiednich produktów dla naszych klientek.

Przez cały okres naszej pracy staramy się podnosić nasze kwalifikacje i wiedzę z myślą o zadowoleniu naszych Klientek, temu również służyło spotkanie z szkoleniowcem firmy Joico. Zapraszamy do nas, do sprawdzenia nabytej przez nas wiedzy oraz nowych umiejętności.

Julitta Siemiątkowska 
Po raz drugi w tym miesiącu miałyśmy okazje przybliżyć zagadnienia trychologii, tym razem na zaproszenie Pani Doktor Jolanty Wesołowskiej ze szczecińskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. W sobotę ( 25 maja) gościliśmy na Wydziale Kosmetologii PUM z prezentacją przedstawiającą podstawowe zagadnienia trychologiczne oraz informacją o kosmetykach trychologicznych Vivipharma.

Dziękujemy władzom Kosmetologii PUM a szczególnie Pani dr Jolancie Wesołowskiej za możliwość prezentacji a słuchaczkom kierunku Kosmetologii dziękujemy za udział w prezentacji oraz życzymy udanej sesji egzaminacyjnej. Sądzimy, że nasza współpraca będzie się rozwijać z korzyścią dla obu stron.
Julitta Siemiątkowska
Marieta Anders

 
Prezentacja w Studium Kosmetycznym Barbary Jaroszewskiej

Na zaproszenie Policealnego Studium Kosmetycznego Barbary Jaroszewskiej w Warszawie gościłyśmy tam 20 maja 2013 z prezentacją noszącą tytuł „Wstęp do trychologii”. Chciałyśmy słuchaczkom Studium oraz zaproszonym gościom przybliżyć problemy trychologii oraz możliwości związane z nowa specjalizacją, jaką jest trycholog.  W czasie prezentacji przedstawiłyśmy również kosmetyki trychologiczne Vivipharmy.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za udział w prezentacji i liczymy na popularyzacje zagadnień chorób skóry i włosów w swojej przyszłej pracy przez słuchaczki Studium.

Dziękujemy Dyrekcji Studium za zaproszenie i serdeczne przyjęcie.

Julitta Siemiątkowska
Marieta Anders 
DARSONWALIZACJA przy zabiegach trychologicznych.

Prądy d’Arsonvala zostały wprowadzona do lecznictwa w 1985 roku przez fizjologa francuskiego J. d’Arsonvala.
Działanie biologiczne to wytworzone słabe ciepło, które powoduje niewielkie ogrzanie tkanek. Prądy te oddziaływają na zakończenia nerwów wegetatywnych układu nerwowego, co skutkuje zmienioną czynności naczyń skory. W obrębie tkanek poddanych zabiegowi ulegają one rozszerzeniu. W czasie zabiegu wytwarza się również ozon, który ma działanie bakteriobójcze.

Zabieg na skórze głowy wykonuje się przy pomocy elektrody grzebieniowej i iskrowej.

Celem darsonwalizacji w zabiegach trychologicznych jest:

• Leprze ukrwienie skóry głowy
• Efektywniejsze wnikanie preparatów nałożonych na skórę głowy
• Działanie tonizujące na skórę owłosioną głowy
• Dezynfekcja skóry (działanie bakteriobójcze).

Bardzo ważna jest technika wykonywania zabiegu. Jedną z technik jest „masaż darsonwalizacji”, który jest wskazany nawet przy skórach wrażliwych i nerwicowych – wykonany masaż ma działanie uspokajające.
WAŻNA UWAGA! Nie można stosować, płynów, lotionów, ampułek z zawartością alkoholu w składzie, tuż przed zabiegiem, bowiem grozi to zapaleniem płynu, a nawet włosów. Zabieg powinna wykonywać osoba z uprawnieniami fizjoterapeutycznymi.

Wskazania do zabiegu darsonwalizacji:

• Łojotok skóry głowy
• Wykwity trądzikowe na skórze głowy
• Zaburzenia w krążeniu krwi skóry owłosionej głowy
• Łysienie plackowate
• Wzmożone wypadanie włosów

Przeciwwskazania:

• Stany zapalne na skórze głowy
• Stany alergiczne skóry głowy


Już od 12 lat pracujemy używając kosmetyków fryzjerskich Joico � są to szampony, odżywki, farby i inne kosmetyki fryzjerskiej. Jako jeden z niewielu gabinetów fryzjerskich w zachodniopomorskim używamy tylko i jedynie kosmetyków Joico. Znakomita jakość, innowacyjność i uznanie klientów spowodowało, że na rynku pojawił się podróbki kosmetyków Joico. Wzmożona sprzedaż internetowa, dostępność produktów JOICO w hurtowniach oraz podrabianie kosmetyków spowodowało, że firma Joico podjęła działania zapewniające, że oferowane produkty JOICO są oryginalne.

Chcąc przeciwdziałać nieuczciwej konkurencji oraz zapobiegać sprzedaży sfałszowanych produktów firma Joico opatrzyła wszystkie oryginalne kosmetyki unikatowym hologramem. Certyfikat taki potwierdza, iż salon należy do renomowanej grupy autoryzowanych salonów fryzjerskich marki JOICO w Polsce. Ma to niebagatelne znaczenie, ponieważ wywieszenie takiego wzorca w salonie pozwoli każdemu klientowi na porównanie i sprawdzenie autentyczność zakupionego produktu.

Miło nam jest poinformować naszych Klientów, że taki Certyfikat przynależności do autoryzowanych salonów Joico jest w naszym posiadaniu i wisi w naszym gabinecie na honorowym miejscu. Zaświadcza on o autentyczność używanych i zakupionych kosmetyków Joico w naszym Gabinecie. Zapraszamy do zakupu szamponów, odżywek i innych produktów fryzjerskich Joico � tak jak do tej pory w naszym gabinecie są one oryginalnymi produktami, a teraz posiadają dodatkowo hologram Joico.

Zapraszamy do nas na zabiegi fryzjerskiej i zakupy produktów do domowej pielęgnacji włosów, a Wiosna na pewno niedługo przyjdzie!!


Fryzjerstwo, a szczególnie cięcia i koloryzacja to dziedzina, w której co chwila wprowadza się nowości. Od kliku miesięcy w naszym Gabinecie oferujemy koloryzacje włosów w trzech nowy technikach farbowania. Oto pierwsza z nich:

„Ombre Hair” – (ombre, znaczy cień w języku francuskim)                Koloryzacja włosów zainspirowana została zwykłym procesem odrastania włosów, a także wypłowiałymi końcówkami od słońca. Wykonuje się ją na końcach włosów poprzez ich rozjaśnienie o kilka tonów. Ożywia rysy twarzy, zmiękcza zbyt ostre kontury. „Ombre Hair” jest alternatywą dla Dip Dyed Hair (kolorowe końcówki), - zdjęcia poniżej - która polega na farbowaniu włosów na połowie ich długości lub całości, jednak kolor włosów jest bardzie intensywny przybierając wszystkie kolory tęczy.

 

Oto druga z nowych technik:

Koloryzacji 3D to innowacyjne, wielowymiarowe efekty koloryzacji z przenikającymi się warstwami wielotonowych odcieni, które zostają wyeksponowane lub ukryte w zależności od odbijania światła oraz kąta, pod którym patrzysz na włosy. Nadaje ona fryzurze nowy wymiar. To wyrafinowane niuanse bez wyraźnej linii podziałów kolorów.

    

Trzecia z nowych technik koloryzacji to:

Balejaż kalifornijski - specjalna technika koloryzacji, która pozwala otrzymać na włosach efekt pięknie i naturalnie oświetlonych pasm przez słońce. Osobliwością techniki jest to, że przy nanoszeniu farby nie wykorzystuje się foli, co pozwala otrzymać delikatne przejście kolorów od bardziej ciemniejszych do jaśniejszych. Przy tym cały obraz wygląda naturalnie i ciekawie. Zaletą tej techniki jest to, że pozwala na jakiś czas odwrócić uwagę od odrostu.

    

Kolejne nasz dwie koleżanki zdobyły nowe umiejętności w czasie tygodniowego kursu z nowych technik fryzjerskich w Akademii Berendowicz & Kublin w Katowicach.. W ostatnich dniach stycznia nasze fryzjerki Justyna Majchrzak i Agnieszka Skrobanowska przeszły szkolenie w Akademii, zdobyły nowe umiejętności w technikach strzyżeń, upięć i modelowania włosów. W chwili obecnej wszystkie nasze fryzjerki – stylistki, oprócz wykształcenia zawodowego, mają zaliczone szkolenia w Akademii Fryzjerskiej Berendowicz & Kublin.

 Zapraszamy do na naszego Gabinetu w celu skorzystania z umiejętności i wiedzy naszych fryzjerek. A Justynie i Agnieszce składamy GRATULACJE!!!

Więcej zdjęć jest na naszym Facebooku: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.500166560018571.99366.177421512293079&type=3

 
  Miło jest nam donieść, że nasza koleżanka Ania Liwosz ukończyła w 2012 roku  Podyplomowe Studia na kierunku Podologia Kosmetyczna. Nasze Gratulacje !!!

Zapraszamy do naszego Gabinetu, aby skorzystać ze specjalistycznej wiedzy naszej koleżanki. To, czym zajmuje się podologii jest napisane poniżej.

Czym konkretnie zajmuje się podolog?

Podolog to specjalista zajmujący się stopami. Celem zabiegów podologicznych jest przeciwdziałanie powstawaniu zmian chorobowych w obrębie stóp, a także planowanie i przeprowadzanie kuracji w przypadku już istniejących dolegliwości.

Kilka przykładowych zabiegów wykonywanych w gabinecie:

- fachowe skracanie paznokci
- zabiegi na paznokciach wrastających, zawiniętych, grzybiczych i zgrubiałych
- zabiegi na zrogowaciałym naskórku, czyli usuwanie hiperkeratoz
- fachowe rozpoznanie i usuwanie odcisków i kurzajek
- odciążanie bolesnych miejsc
- ortonyksja, czyli sporządzanie indywidualnych klamer korygujących na wrastający, lub zakręcony paznokieć
- protetyka paznokci, czyli odbudowa paznokcia zastępczego
- masaż stóp i podudzi, zabiegi terapeutyczne i poprawiające samopoczucie
- poradnictwo ogólne i indywidualne.

Podolog przygotowany jest do fachowej obsługi pacjentów z grup ryzyka, takich jak chorzy na cukrzycę, chorzy na hemofilię, czy reumatycy. Podolog jest kompetentną osobą, która pomoże pacjentowi w ścisłym wykonywaniu zaleceń lekarza, dotyczących specjalistycznej pielęgnacji stóp.

Podolog występuje, jako doradca, udzielając wskazówek dotyczących pielęgnacji stóp i nóg oraz stosowania specjalistycznych preparatów kosmetycznych. Posiada wiedzę w zakresie stosowania podstawowych środków farmaceutycznych, protetycznego odciążania szczególnie zagrożonych miejsc za pomocą specjalistycznych opatrunków.


 

        


 
Wszelkie prawa zastrzeżone www.trichomed.com.pl invisionstudio